Без категорії

Посадка винограду

Посадка винограду – це розміщення саджанців у просторі з наступною закладенням у ґрунт. Посадка щеплених саджанців залежно від природно-кліматичних умов та підготовленості ділянки може проводитись восени після середини жовтня чи навесні, починаючи з березня місяця. Посадка можлива взимку, якщо грунт не промерз. Відстань між кущами вибирається з урахуванням майбутнього формування з дотриманням достатньої площі харчування виноградного куща. Перед посадкою саджанці ретельно оглядаються на предмет відсутність шкідників, механічних та інших ушкоджень. Надземна частина саджанця повинна складатися як мінімум з 3-4 очок. Коріння вкорочують до 10 – 15 см, залишаючи тільки ті, що походять від п’яти. Саджанці піддають передпосадковому вимочування протягом доби – двох у випадки їх попереднього тривалого
зберігання. Якщо з моменту викопування саджанців із землі пройшло менше двох діб, то вимочувати їх не потрібно. Для покращення харчування рослини у початковий період розвитку і гарного прилипання ґрунту коріння вмочують у бовтанку (глина і коров’як у співвідношенні 1:1). Ями викопують вручну на глибину 55-60 см (залежить від довжини саджанця від п’яти до щеплення). На дно насипають шар дренажу висотою 10 см (промитий та очищений від сміття щебінь або гравій). В цілях економії можна насипати дренаж лише в ділянці труби. Встановлюють пластикову дренажну трубу діаметром 50 мм, поверх дренажу насипають шар суміші чорнозему, що перепрів гною та/або мінеральних добрив заввишки 10 см центру ями виставляють саджанець з урахуванням його висоти (щеплення має бути на 2-3 см нижче рівня землі), коріння рівномірно розподіляють у просторі. Засипають шар чорнозему 15см поверх коріння і поливають водою (близько 10 л на один саджанець). Після повного вбирання води акуратно витягують саджанець на 2-3 см вгору для надання коріння горизонтального положення і повністю засинають яму, утрамбовуючи ґрунт.
При осінній та зимовій посадці всю надземну частину саджанця ретельно укривають землею. Розкриття навесні проводять при підвищенні температури повітря вище 10”С та впевненості у відсутності заморозків.
Навесні полив виробляють раз на 7 – 10 днів, виливаючи в дренажну трубу 3-4 л води. За відсутності дренажної труби роблять глибоку лунку і виливають не менше 10 л води.

Пов'язані Пости